Vatandaşlar, çöken kaldırım için tepki gösterdi

Haliliye ilçesindeki Tekel Caddesinde çöken kaldırımla ilgili çalışma yapılmamasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Vatandaşlar, çöken kaldırım için tepki gösterdi
banner1

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde çöken kaldırıma vatandaşlar tepki gösterdi.

Tekel Caddesinde, Şoförler Odasının bulunduğu binanın önündeki alanda çökme meydana geldi. 
 


 

Kentin işlek noktalarından biri olan caddede yaşanan çökme sonrasında esnaf ve vatandaşlar, astıkları kağıtlarla olası tehlikelere karşı önlem almaya çalışırken, Harita Mühendisi Müslüm Yıldırım, duruma tepki gösterdi.

Yayaların bütük risk altında olduğunu ifade eden Yıldırım, belediyelerin duruma çözüm bulmadığından dert yandı. Yıldırım, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

"Yer Tekel caddesi Şoförler derneği önü... Dernek binasının önündeki kamunun kullandığı kaldırımın altının yaklaşık 40-45 yıl öncesinde kazılıp bodrum olarak kullanıldığı kaldırım çökmeye başlayınca ortaya çıktı...

Üstelik kaldırım altındaki bodrum tavanının bir kısmına alt ışık alsın diye cam döşeme konulduğu ancak daha sonra belediye tarafından bunun basit inşaat malzemeleriyle örtüldüğü hatta doğru dürüst demir bile atılmadığı meydana çıktı. Yayalar büyük risk altında... Esnaf kaç defadır belediyeyi aradığını ama gelen gidenin olmadığını söylüyor.
 


 

Bizde Mutlaka adli kayıtlara geçecek bir olay yaşanılması gerekir ki Kurumlar müdahale etsin... Kaldırımın çökmesini , üstünden geçenin veya altında olanında beraber göçmesini bekliyoruz herhalde... Ne güzel... cam tavanın üstüne bir güzel mermerleri de döşemişiz...Maksat hoş görünsün... Altı önemli değil...Üstünden geçenler önemli mi diye hiç sormayın...Hadi Bakılım... Ha unutmadan Büyükşehirle Haliliye bu yol kime ait tartışmasına bir daha girmesinler. Yıllar önceki ağaç meselesinde ihale santim farkıyla Büyükşehirde kalmıştı. Hatırlatayım..."

BİHA

YORUM EKLE

banner99