İstihdamda torpil iddialarına yanıt: İftira!

Şanlıurfa Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’ndan 25 kişinin işten çıkarıldığı ve yerlerine yöneticilerin akrabalarının yerleştirildiği iddialarına yanıt geldi. Yönetim, iddialara karşı suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

İstihdamda torpil iddialarına yanıt: İftira!
banner1

Şanlıurfa’da istihdamda torpil iddiaları savcılığa taşındı.

Şanlıurfa Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda hizmet alımı (taşeron) üzerinden işe alınan 25 işçinin ketfi olarak işten atıldığı ve yerlerine yöneticilerin akrabalarının yerleştirildiği iddiası bazı haber sitelerinde yer aldı. İddialara Şanlıurfa Öğretmenevi yönetimi yaptığı yazılı açıklama ile yanıt verdi.

"13 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI, 7 KİŞİ ALINDI"

Açıklamada; 7 personelin soruşturma kapsamında iş akitlerinin tedbiren feshedildiği, 6 kişinin de gereğinden fazla personel istihdamını nedeniyle kapsam daraltmasına gittiklerini belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

 "İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve soruşturma neticesinde ve halen Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülmekte olan soruşturmaya istinaden, hizmet alımı (taşeron) elemanı olarak çalışan 7 personelin iş akitleri tedbiren feshedilmiştir. Bu pozisyonlarda çalışabilecek vasıflara sahip 7 kişi hizmet alımı (taşeron) elemanı olarak istihdam edilmiştir. 
Yeni yönetim olarak görevi devraldığımızda gereğinden fazla personelin istihdam edilmesi nedeniyle büyük zararlar eden bazı birimlerimizde kapsam daraltmasına giderek hizmet alımı (taşeron) olarak çalışan 6 kişinin daha iş akdine son verilmiş ve bunların yerine personel istihdamı yapılmamıştır.  Kurumumuzda toplamda 13 personelin iş akdine son verilmiş olup 7 personel hizmet alımı (taşeron) elemanı olarak istihdam edilmiştir. "


HABER VE PAYLAŞIMLARA SUÇ DUYURUSU

Yönetim, bazı medya organlarında ve çeşitli sosyal medya hesaplarındaki iddiaların asılsız olduğunu dile getirerek suç duyurusunda bulunacaklarını şu sözlerle belirtti:

"Şanlıurfa Öğretmenevi yönetimi olarak üzüntüyle dile getirmek isteriz ki bazı medya organlarında ve çeşitli sosyal medya hesaplarında, soruşturmalara değinilmeden, keyfi olarak 25 kişinin işten çıkarıldığı ve yerlerine yöneticilerimizin yakınları ve akrabaları olan 25 kişinin işe alındığı yönünde asılsız haberler yapılmaktadır. 

Ciddiyetten uzak, mesnetsiz, iftira niteliğindeki bu yargılamaları şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Yöneticilerimizi ve kurumumuzu yıpratmaya yönelik medya ve sosyal medya organlarında, araştırmadan, incelenmeden ve teyit edilmeden sorumsuzca yapılan haber ve paylaşımlar hakkında cumhuriyet savcılığı nezdinde gerekli suç duyurularında bulunduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

BİHA

YORUM EKLE

banner99