Urfalı vekil: Türkiye insanlık sınavından alnının akıyla çıktı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, "Bizlere uzanan mazlumların ellerine sırtımızı dönmedik. İnsanlık tarihinin kayıt altına aldığı insanlık dramından Türkiye olarak alnımızın akıyla çıktık ve çıkmaya devam ediyoruz" dedi.

Urfalı vekil: Türkiye insanlık sınavından alnının akıyla çıktı
banner1

Akdeniz Parlamenter Asamblesi 14. Genel Kurul Toplantısı, Yunanistan'ın başkenti Atina'da gerçekleştirildi.

Toplantıda, Türkiye, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün göç yönetimi alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı Akdeniz-PA 2020 ödülüne layık görüldü.

Toplantıya, Türkiye Büyük Millet Meclisi Akdeniz Parlamenter Asamblesi Komisyon Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekilli Atay Uslu, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilli Halil Özşavlı ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç katıldı.

Özşavlı, Akdeniz Parlamenterler Asamblesi üyelerinin kısa süre önce Türkiye'de göçmenlerle ilgili incelemelerde bulunduğunu hatırlattı.Özşavlı, bugün alınan ödülün Türkiye ve Türk milleti adına alındığını belirterek, "Türkiye'nin göçmenlere nasıl baktığını kendi gözleriyle gördüler. Bugün  alınan ödül Türkiye ve Türk milleti adına alındı" dedi.

 TÜRKİYE İNSANLIK SINAVINDAN ALNININ AKIYLA ÇIKTI

Özşavlı konuşmasına şöyle devam etti:

“Akdeniz PA toplantılarında ülkemize yöneltilen iftiralara gereken cevabı şimdiye kadar verdik. Suriye’nin yaşadığı ve birçok ülkenin sadece seyretmekle yetindiği insanlık dramını ilk günden itibaren Türkiye olarak çok iyi bir şekilde yönettik. Bizlere uzanan mazlumların ellerine sırtımızı dönmedik. İnsanlık tarihinin kayıt altına aldığı insanlık dramından Türkiye olarak alnımızın akıyla çıktık ve çıkmaya devam ediyoruz."

İDLİP’TE TÜRKİYE’NİN TEZLERİNE KULAK VERİLSİN

İdlib'te bir dramın yaşandığını ve 2 milyon insanın yerinden edilmesinin söz konusu olduğunu vurgulayan Özşavlı, yeni bir mülteci akınının yaşanmaması için Türkiye'nin tezlerine destek verilmesi gerektiğini kaydederek, “ Yüzbinlerce insan rejimin saldırılarından kaçarak güvenli bir liman olarak gördüğü İdlib’e sığınmış durumda. Rejimin hava ve kara harekatından kaçan binlerce sivil sınırımızın diğer tarafından çok kötü şartlarda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Sert kış şartlarından derme çatma barakalarda yaşayan insanların yaşadığı bu insanlık dışı trajediye dünya sessiz ve sağır dururken Türkiye olarak şehit verme pahasına buradaki insanları koruyoruz. Yaşanan saldırıların sonucunda Türkiye yeni bir göç dalgası ile karşı karşıya kalabilir" ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99