Göbeklitepe Almanya’da start alacak

Göbeklitepe’nin UNESCO listesine girmesi ve ‘Göbeklitepe 2019 Yılı’ seçilmesinin ardından dünyanın bir çok yerinde tanıtılma fırsatı bulduğu gibi Classic araba ve Youngtimer araçlarıyla Almanya’nın Heilbron şehrinde de start alacak.

Göbeklitepe Almanya’da start alacak
banner2

Göbeklitepe, Europa-Orient Rally‘sie Oldtimer (Classic araba) ve Young timer araçların 2019 tarihinde 14. kez düzenlenecek olan Ralli Göbeklitepe 2019 teması ile, Almanya’nın Heilbron şehrinden  start alacak.
 


Protokol, bugün Vali Konağı'nda Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Doğu-Batı Batı Dostluk ve Barış Rallisi Derneği arasında imzalandı.  Ayrıca protokol ile başlatılan işbirliği Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. tarafından desteklenecek.

Almanya’da start alacak Göbeklitepe için Vali Abdullah Erin şunları söyledi: "Şanlıurfa’nın yavaş yavaş artık kabuğunu kırdığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın 2019 yılını Göbeklitepe Yılı seçmesi ve turizm ilan etmesiyle beraber önümüzde çok büyük fırsat oluştu. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız.”

Bu sene Göbeklitepe teması ile gerçekleştirilecek etkinlikte 120 adet araç Göbeklitepe Logosunu kullanacak. Bir araç ise tamamen Göbeklitepe teması ile giydirilecek. 12 farklı ülkede geniş kitlelere ulaşması planlanan ralli sonunda, Göbeklitepe teması ile giydirilen araç, Şanlıurfa’ya hatıra olarak bırakılacak.

Ralli’nin Şanlıurfa ayağı, Mayıs ayı sonunda gerçekleşecek. Ralli’ninTürkiye Güzergahı ise şöyle  olacak:

Edirne, İstanbul, Corum, Ankara, Samsun, Erzincan, Giresun,Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Diyarbakır, Urfa , Antep, Osmaniye, Adana, Mersin, Antalya.

İPEKYOL

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 18:37
YORUM EKLE