Urfa'da mağazalara 'Artıbir' değer kattılar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Rehberlik Araştırma Merkezi iş birliği ile kentte yaşayan Down Sendromlu bireyler için farkındalık programı yapıldı. Bir AVM’de gönüllerince eğlenme imkanı bulan Down Sendromlu bireyler giydikleri Artıbir tişörtleri ile bir günlük garsonluk, mağaza çalışanı ve mağaza sorumluluğu yaptı.

Urfa'da mağazalara 'Artıbir' değer kattılar
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon Şube Müdürlüğünün bu yılki 21 Mart Dünya Down Sendromu farkındalık gününde bir AVM ‘nin sekiz iş merkezinde güzel etkinlikleri ile başladı. Birçok iş yerinde gönüllü olarak çalışan Down sendromlular müşterilerle yakından ilgilendi ve halka kendi elleriyle çizdikleri resimli mektuplarını takdim ettiler.

Farklılıklarını artı bir olarak dile getiren Down sendromlular, her hangi bir eksikliklerinin olamadığını belirtmek için teknolojik aletler satan mağazalarda ve restoranlarda artı bir tişörtleriyle halkla içe içe oldular.

Burada bir açıklamada bulunan Engelli Koordinasyon Şube Müdürü Habip İpar, “Farklılıklara karşı Birbirimize baktığımızda bedensel engellerimizi değil, kalplerimize odaklanalım. 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde engelsiz bir yaşam kültürünün inşasına çalışalım” diye konuştu.

İPEKYOL

YORUM EKLE