Taraftar 3. kez yaptı! Ceza Urfaspor'a kesildi

Şanlıurfaspor, bu hafta da PFDK'dan nasibini aldı. PFDK, sarı yeşilli kulübe iki farklı nedenden toplam 13 bin TL para cezası verdi.

Taraftar 3. kez yaptı! Ceza Urfaspor'a kesildi
banner2

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele edenŞanlıurfaspor, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Bandırmaspor maçının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmişti.

PFDK'ya, müsabaka esnasında yapılan 'çirkin ve kötü tezahürat' nedeniyle sevk edilen sarı yeşilli takım için dün karar çıktı. PFDK, 64 sayılı toplantısında almış olduğu karar neticesinde play-off mücadelesi veren Şanlıurfaspor'a toplam da 13 bin TL para cezası kesti.


Şanlıurfasporlu taraftarın, misafir takıma yönelik 'çirkin ve kötü tezahürat' söylemlerini aynı sezon içerisinde 3.kez tekrarlandığının vurgulandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"ŞANLIURFASPOR Kulübünün, 17.03.2019 tarihinde oynanan ŞANLIURFASPOR - BANDIRMASPOR BALTOK TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8.000. TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi."


Bu cezanın ardından bir de müsabaka esnasında özel güvenlik görevlisi bulundurulmadığı için Şanlıurfaspor'a ceza kesen PFDK, "Aynı müsabakadaŞANLIURFASPOR Kulübünün, müsabakada özel güvenlik görevlisi görevlendirmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar veirldi" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE