Şanlıurfa merkezli 'oto' operasyonu: 15 tutuklama

Şanlıurfa merkezli olarak 3 ilde yapılan operasyonlarda 15 oto hırsızı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa merkezli 'oto' operasyonu: 15 tutuklama
banner1

Şanlıurfa'da İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Oto Hırsızlık Büro ekipleri, kentte oto hırsızlarına yönelik çalışma başlattı. 

2 ay boyunca yapılan çalışmalar neticesinde şebeke üyelerinin çaldıkları otomobillerin şasi numaralarını yurt dışından aynı renk, özellik ve modelde getirdikleri araç şasi ve motor numaralarıyla değiştirerek vatandaşlara sattıkları tespit edildi. 

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, çete üyelerinin yakalanması için Şanlıurfa, Mersin ve Antalya'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda 15 çalıntı, 14 change otomobil, 13 şasi ve motor numaraları değiştirilmiş otomobil, 9 şase ve motor numarası kesilmiş otomobil, 4 hacizli otomobil ile 1 tabanca ele geçirilirken, şüphelilere ait 4 milyon lira değerindeki 31 taşınır ile 10 taşınmaz mülke şerh konuldu.

Baskınlarda toplam 22 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 7'si adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 15 kişi ise tutuklandı. 

BİHA

YORUM EKLE