Urfalı Vekil: Muhtarlar, bölücü faaliyetlerin karşısında ilk durandır

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ve beraberindeki heyet, merkez ve kırsal mahallelerde görev yapan muhtarlar tarafından kurulan Viranşehir Muhtarlar Derneği’ni hizmete açtı.

Urfalı Vekil: Muhtarlar, bölücü faaliyetlerin karşısında ilk durandır
banner2

Viranşehir Muhtarlar Derneği’nin açılış törenine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İsa Üçağaç, CHP Viranşehir İlçe Başkanı Remzi Taylan, Yeniden Refah Parti İlçe Başkanı Ahmet Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdulkerim Özşavlı, İŞKUR Viranşehir Merkez Müdürü Bilgin Öztunç, Viranşehir Ticaret Odası Başkanı Ömer Yazmacı, Viranşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Güllü, kanaat önderleri, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.Viranşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Güllü, vatandaşların daha iyi hizmet almaları, mahalle sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi, muhtarların başta özlük hakları olmak üzere durumlarının iyileştirilmesi için kurdukları derneğin hayırlara vesile olmasını diledi. Derneği 50’den fazla muhtarla kurduklarını söyleyen Güllü, sürekli istişare halinde olarak Viranşehir için en iyi kararları almayı amaçladıklarını belirterek, ilçe merkezi ve kırsaldaki muhtarları derneğe üye olmaya davet etti.

Muhtarlar Derneği’nin hayırlara vesile olmasını dileyen Özşavlı, Viranşehir merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının örgütlenmeye gitmelerinin çok önemli olduğunun altını çizerek, Viranşehir Muhtarlar Derneği’nin kuruluşunda emeği olan herkese teşekkür etti. 'MUHTARLARIMIZ BÖLÜCÜ, YIKICI FAALİYETİN KARŞISINDA İLK DURANDIR'

Mahalle muhtarlarının idare ve siyasetin sahadaki gözü ve kulağı olduğunu kaydeden Vekil Özşavlı yaptığı açıklamada, "Muhtarlar bizim göz bebeğimizdir. Kendi mahallesinin temsilcisi olan muhtarlarımız mahallelerinin sorunlarını çok iyi bilmeleri ve mahalleli ile sürekli iletişim içinde olmaları kamu hizmetinin verimli ve vatandaş odaklı olmasında önemli katkılar sunmaktadır. İdarenin en küçük birimi muhtarlık kurumu vatandaşın derdini sorununu ilettiği ilk mercidir. Mahallelerindeki bölücü yıkıcı faaliyetlerin karşısında ilk duran, gençlerin uyuşturucu ve madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklarını engellemeye çalışan, mahalle güvenliği ve hizmetlerin aksaması noktasında idareyi ilk bilgilendiren yine muhtarlarımızdır. Bundan dolayı çok önemli bir role sahip olan muhtarlarımız idarenin sahadaki gözü ve kulağıdır" dedi

'AK PARTİ DÖNEMİNDE MUHTARLIK KURUMU GERÇEK DEĞERİNE KAVUŞTU'

Vekil Özşavlı, "Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlarımıza 19 Ekim 2015 tarihinde yayımlanan bir genelge ile Türkiye’de 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak belirlemiştir. Yine Cumhurbaşkanımız yurdumuzun dört bir yanından külliyeye davet ettiği muhtarlarla sık sık bir araya gelmektedir. Muhtarlarımızı üzen bizleri üzmüş olur, sözü ile Cumhurbaşkanımız muhtarlara verdiği önemi ortaya koymuştur. 145 mahalle bulunan ilçemizde muhtarlarımızın yanımızdaki değeri her zaman farklı ve çok kıymetli olmuştur. Muhtarlarımızın her zaman yanında ve destekçileriyiz. Viranşehir Muhtarlar Derneği’nin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE