Bakanlık ve Emniyet koronavirüs dolandırıcılarına karşı uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Müdürlüğü, "Virüs taraması yapıyoruz" diyerek vatandaşları dolandıranlara karşı uyardı. Kapınızı bu bahane ile çalanlar hakkında ihbarda bulunulması istendi.

Bakanlık ve Emniyet koronavirüs dolandırıcılarına karşı uyardı
banner2

Türkiye'de dolandırıcıların yeni yöntemi koronavirüs oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından tarama yapmak için geldiklerini söyleyip evlere girip hırsızlık yapmak için girenler olduğuna dair çok sayıda ihbarda bulunuldu. Pek çok vatandaşın mağduriyet yaşamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

 

BAKAN'DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından koronavirüs dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyararak, “Sağlık Bakanlığı, korona virüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım” dedi.


EMNİYET'TEN UYARI


Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabından, “Corona Virüs Risk Taraması Alo 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112-155-156'den haber vermelerini bekliyoruz" uyarısında bulunuldu.

BİHA

YORUM EKLE