Urfa’da ‘Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın’ Projesi başladı

Şanlıurfa Valiliği himayesinde, ŞURKAV tarafından hazırlanan “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi”, proje kapsamındaki çocuklar ve ailelerinin katıldığı bir tanıtım programı ile başladı.

Urfa’da ‘Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın’ Projesi başladı
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen tanıtım programına; Şanlıurfa Valisi ve Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) Başkanı Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ile projeye destek veren kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi”nin genişleyerek daha çok aileyi ve çocuğu kapsamasını dilediğini belirterek, projenin hayırlara vesile olmasını diledi. Projenin hazırlanması ve hayata geçirilmesinde emeği geçen ŞURKAV Yönetim Kurulu üyelerine, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya’ya ve katkı sunan herkese teşekkür eden Vali Erin, projenin öncelikle Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleri ve diğer proje ortaklarıyla birlikte yürütüleceğini ifade etti.

“Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi”nin, çocukların geleceğe iyi hazırlanmasına yönelik ailelerin desteklenmesi ve çocukların sağlıklı bir gelişim ortamına kavuşmasını amaçladığını belirten Vali Erin, “Bu projeyi, ilgili kamu kuruluşları, STK’lar, yerel ve uluslararası kuruluşların finansal desteğini almak suretiyle, sürekliliği olan bir projeye dönüştürmek istiyoruz” diye konuştu.

BEYAZGÜL: İNSAN ÇOK DEĞERLİDİR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de, projenin güçlü genç ve güçlü aile yapısı temelinde birbirini tamamlayan iki unsuru önemsediğini belirterek, “Bu projede emeği geçen, başta Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Allah’ın yarattığı en önemli varlık ve Allah’ın sanatı insandır. İnsan çok değerlidir” diyerek, insan yetiştirmenin önemine vurgu yaptı.

Çocukların ve gençlerin iyi yetiştirilmesi, eğitimli olması, aile ile bütünleşmiş halde geleceğe hazırlanmasının, ülkenin geleceği açısından hayati önem taşıdığına değinen Beyazgül, projenin bir çok etkinlikle devam edeceğini ifade ederek, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bu projeden fayda görmüşlerse, aileleri mutlu olmuşsa elbette devam etmesini isteyeceklerdir. Bizler de elimizden geldiğince, tüm gücümüzle desteğimizi vereceğiz. Bir annenin mutlu olmasının yolu, onun çocuğunun mutlu olmasıdır. Bu bakımdan biz üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız.” dedi.

ŞURKAV’dan sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya da burada yaptığı konuşmada, ŞURKAV’ın kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

ŞURKAV’ın yeni dönemde daha aktif bir yapılanmaya giderek, icracı komisyonlar oluşturduğunu, yeni şubeler açtığını, özellikle gençlere ve çocuklara yönelik projeler üretmeye başladığını kaydeden Çetinkaya, “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi”nin de bu çalışmaların bir eseri olduğunu söyledi. Çetinkaya, projenin hayata geçirilmesinde verdiği destek ve katkılarından dolayı Vali Abdullah Erin’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e ve projenin hazırlanmasına katkı sunan herkese teşekkür etti.

Proje kapsamındaki çocukların ve annelerinin, duygu ve düşüncelerini dile getirmesiyle devam eden program, çocuklara günün anısına birer hediye paketi verilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

BİHA

YORUM EKLE