Urfa'ya dönen umre yolcuları tek tek aranıyor

Medine’den Şanlıurfa'ya dönen Umre yolcularının hem uçakta hem de havaalanında sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenilirken, yolcular her gün Halk Sağlığı tarafından da aranıyor.

Urfa'ya dönen umre yolcuları tek tek aranıyor
banner2

Umre ibadetlerini tamamlayarak Medine’den havalanan uçakta bulunan Türk vatandaşları, Ankara ve Konya'da karantina altına alınıyor.

Uçak piste indiği anda apronda ayrı bir bölüme çekilerek kapıları kapalı bir şekilde sağlık ekipleri tarafından sağlık taramasından geçirilen vatandaşlar, karantinaya alınmak üzere öğrenci yurtlarına götürüldü. Ankara'da 3, Konya'da ise 2 öğrenci yurdunun karantina için hazırlandığı öğrenildi. Karantinaya alınan kişi sayısının ise 10 bin 330 olduğu kaydedildi.

URFA'DA SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Umreden dönenler için Ankara ve Konya'da sıkı tedbirler alınırken, Şanlıurfa'ya gelen yolcuların durumu vatandaşları endişelendirdi. Alınan bilgiye göre, Urfa'ya iniş yapan tüm yolcular sağlık kontrolünden tek tek geçirildi. 

Yolcuların, hem uçakta hem de havaalanında Halk Sağlığı tarafından yapılan tarama ile geçişlerine izin verildiği kaydedildi. İletişim bilgileri alınan vatandaşların ise her gün düzenli aranıp, sağlık durumlarıyla ilgili bilgi alınacağı aktarıldı. 

BİN 500 KİŞİ DÖNDÜ 

Bugün son uçağın da Şanlıurfa'ya iniş yapacağı öğrenilirken, umreden bin 500 kişinin kente döndüğü belirtildi. Öte yandan, Şanlıurfa Valiliği tarafından karar alınması ile Urfa'da da karantina uygulamasına bşalanacağı öğrenildi. 

BİHA

YORUM EKLE