Karaköprü'de kavşak yapımı nedeniyle aile mezarlığı taşınacak

Karaköprü’de birçok ölümlü kazanın da meydana geldiği aile mezarlığının bulunduğu bölgede kavşak yapımına bazı kesimler karşı çıkıyor. Balıkayağı Bulvarı’na köprülü kavşak yapılması için mezarlığın taşınması şart.

Karaköprü'de kavşak yapımı nedeniyle aile mezarlığı taşınacak
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü’de sık sık kazaların yaşandığı aile mezarlığının önünde bulunan yolda köprülü kavşak çalışması başlatıyor. Büyükşehir Belediyesi, trafiği rahatlatmak ve kaza yaşanmasını en aza indirgemek amacıyla Balıkayağı Bulvarı'nda yapılacak olan kavşak nedeniyle Karaköprü Aile Mezarlığının tamamının Yeni Asri Aile Mezarlığına taşınacağını açıkladı.

Sıklıkla kazaların yaşandığı yola yapılacak kavşak nedeniyle mezarlığın taşınmasına bazı kesimler karşı çıkıyor. Mezarlığa defnedilenlerin kemiklerinin sızlayacağını ileri sürenler kabristanın yerinde kalmasını istiyor. Seslerini duyurmak isteyen bazı vatandaşlar mezarlık önünde bugün basın açıklaması yapacak.

Balıkayağı Bulvarı’na köprülü kavşak yapılması için mezarlığın taşınması ise şart.

HARRANKAPI’DA DA MEZARLAR TAŞINMIŞTI

Şanlıurfa’da geçen yıllarda da yol genişletme çalışması nedeniyle bir mezarlık kısmen taşınmıştı. Eyyübiye Caddesi’ndeki yol genişletme çalışmasında, caddenin genişlemese için yolun 4 metrelik bölümünün mezarlık içerisinden geçecek olması nedeniyle, Harrankapı Mezarlığındaki 105 mezar taşınmıştı.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99