Karaköprü’de yılın ilk 6 ayında 20 km yol açıldı

Karaköprü Belediyesi ilçede yılın ilk 6 ayında farklı mahallelerde yaklaşık 20 kilometre yeni yol açtı.

Karaköprü’de yılın ilk 6 ayında 20 km yol açıldı
banner1

KARAKÖPRÜ- Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilçede yol ağını genişletmek amacıyla yürüttüğü altyapı çalışmaları devam ediyor. İlçeye bir yandan yeni yollar yapılırken, yollarda kilitli parke döşenene kadar çamurlaşma olmaması için de stabilize malzeme seriliyor.

İlçede altyapı çalışmalarının sürdüğü mahallerden biri de Güllübağ Mahallesi.

Güllübağ Mahallesinde konutlaşma alanlarının artmasıyla yeni yol açma çalışmaları gerçekleştirilirken, açılan yola stabilize malzeme serimi yapılıyor. Açılan yollar altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kilitli parke döşenerek hizmete sunulacak.

Geçen iki yılda 70 kilometre yolu vatandaşlarının hizmetine sunduklarını aktaran Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu yılın ilk 6 ayında yaklaşık 20 kilometre yeni yol açtıklarını kaydetti. Baydilli, şunları söyledi:

“Fen işleri ekiplerimiz gerçekten çok yoğun çalışıyor, yaz-kış ilçemizin yol ağını dizayn etme adına hizmet veriyorlar. Güllübağ, Doğukent, Seyrantepe, Mehmetçik ve Batıkent gibi sürekli yapılaşma olan mahallelerimizde yol çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Rakamlara baktığımızda ne kadar hızlı büyüyen bir ilçeye hizmet verdiğimizi görebiliriz. Bu nedenle yol ağımızı genişleterek vatandaşlarımızın yol sıkıntısı çekmesini önlemek için ekstra bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle yol sıkıntısı çekilmemesi için yeni yollar yapıyoruz, mevcut yollarda da bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriyoruz. Özverili çalışmalarından dolayı fen işleri personelimize teşekkür ediyorum”.

BİHA

 


YORUM EKLE

banner99