Eyyübiye’de kontrollü patlatma!

Eyyübiye Belediyesi ekipleri Gıda İmalatçılar ve Hurdacılar Sitesi’ndeki yol açma çalışmaları kapsamında kontrollü patlatma yaptı.

Eyyübiye’de kontrollü patlatma!
banner2

EYYÜBİYE- Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Gıda İmalatçılar ve Hurdacılar Sitesi’ndeki yol açma çalışmaları kapsamında kontrollü patlatma yaptı. Çalışmalar kapsamında ortaya çıkacak çok büyük miktardaki hafriyat da yol yapım şantiyelerine yönlendirdi.

Yol yapım çalışmalarını inceleyen Eyyübiye Belediye Başkan Mehmet Kuş, güvenlik önlemlerinin alındığı kontrollü patlatmanın ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bir taraftan kırsal, bir taraftan da merkez mahallelerimizde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu arada Şanlıurfa’nın can damarı olan esnafımız, yatırımcılarımız için hizmet ediyoruz. Şu anda Hurdacılar Sitemizdeyiz. Hem Hurdacılar hem de Gıda İmalatçıları Sitesi’ndeki kardeşlerimizin yol açma talebi vardı. Emriniz olur dedik ve bugün itibariyle startımızı verdik. Biraz önce patlatmamızı gerçekleştirerek buradaki çalışmaları başlattık. İnşallah ekiplerimiz hızla çalışarak buradaki yol sıkıntısını giderecek”

Yatırımcıları çok önemsediklerini kaydeden Başkan Kuş, şunları kaydetti:

  “Yatırımcılar gerçekten bizim için çok önemli. Her platformda, Türkiye’deki tüm yatırımcıları tarımın, hayvancılığın ve turizmin başkenti Şanlıurfa’ya davet ediyoruz. Esnafımız, yatırımcılarımız emredecek, biz de emirlerini yerine getirmek için tüm imkanlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz”.

Eyyübiye Belediyesi, park ve bahçelerde kullanılan yapısal peyzaj malzemesinin büyük bölümünü atıl halde bulunan bordür taşları, parke taşı ve doğal malzemelerden imal ediyor. Yol yapım çalışmalarında da yine aynı yöntemi kullanarak büyük tasarruf sağlıyor.

BİHA


YORUM EKLE

banner99