İlçe Başkanı Ağan'dan 'nevruz' mesajı

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, yayınladığı mesaj ile baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı'nı kutladı.

İlçe Başkanı Ağan'dan 'nevruz' mesajı
banner1

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, 21 Mart Dünya Nevruz Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında nevruz'un; bolluğun, bereketin ve bahar mevsiminin gelişinin müjdecisi olduğunu belirtti.

Ağan, "Binlerce yıldır kutladığımız Nevruz Bayramı çeşitli renkler, inanışlar ve gelenekler oluşturarak yüzyıllardır yaşatılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Nevruz; kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramımızdır" diye konuştu.

Ağan mesajını şöyle sürdürdü:

 

"Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Unutulmamalıdır ki bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Bu topraklar üzerindeki kardeşliğin ve birliğin binlerce yıl sürmesi en büyük temennimizdir. Nevruz'un, kalplerdeki sevgiyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı'nı kutluyorum."

YORUM EKLE