Eğitim Bir-Sen’den Urfa’ya ‘yeşil’ bir katkı

Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa 2 Nolu Şubesi ve Harran Üniversitesi işbirliği ile Osmanbey Kampüsünde ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Şanlıurfa’ya daha fazla yeşil alan katkısı sağlamak amacıyla yapılan etkinlikte 500 ağaç toprakla buluştu.

Eğitim Bir-Sen’den Urfa’ya  ‘yeşil’ bir katkı
banner1

Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa 2 Nolu Şubesi ve Harran Üniversitesi işbirliği ile Osmanbey Kampüsünde ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlik, Harran Üniversitesi çalışanları ve öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yaklaşık 500 fidanın dikildiği etkinlikte Sendika Başkanı Öğr. Gör. Mustafa Sami Çetin kısa bir konuşma yaptı. Çetin konuşmasında, “3 yıl önce 2016 yılında 500 ağaç diktik. Bu gün de nasip olursa 500 ağaç daha dikerek bin ağaca tamamlamış olacağız. Bizim sendikal faaliyetlerimizin yanında Şanlıurfa’mıza, yeşile doğaya bir katkımız olsun. Daha yeşil bir Şanlıurfa için daha sonraki yıllarda da yine bu şekilde ağaç dikmeyi düşünüyoruz. Umarım bu ülke cennetlere döner. Etkinliğimize katılan, bu hayra ortak olan üyemiz, olan, olmayan çalışanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Abdülhalim Dündar da ağaç dikme etkinliğine katılarak destek verdi. Eğitim Bir-Sen Sendikasının Şanlıurfa’da 2 şubesi bulunmakta; 1 Nolu Şubede çoğunluğu öğretmenlerin oluşturduğu Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları içerisinde örgütlenirken

2 Nolu şubede ise sadece Harran Üniversitesi çalışanları üye olmaktadır. Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa 2 Nolu Şubesi 400 üzerindeki üye sayısıyla Harran Üniversitesinde ‘Yetkili Sendika’ ünvanını elinde bulunduruyor.

YORUM EKLE