Corona Virüsü Aşısı Bulundu Mu?

Corona Virüsü Aşısı Bulundu Mu?
banner2

Jerusalem Post'ta yer alan son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, Hindistan'da yaptığı açıklamada "Coronavirüs ile çok iyi mücadele ediyoruz. Coronavirüs aşısını bulmaya yaklaştık" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, iki günlük Hindistan ziyaretini değerlendirmek ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunmak için kameralar karşısına geçti.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan Coronavirüs(Covid-19) hakkında da açıklamalarda bulundu.

"Bu Sorun Kısa Sürede Kontrol Altına Alınacaktır"

Çin devlet başkanı Xi Jinping'in bu sorunu çözmek için çok çalıştığını dile getiren ABD Başkanı, virüsün kısa süre içinde kontrol alınacağını düşündüğünü söyledi. Hindistan'da virüs salgının olmamasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Trump, "Şu aşamada Hindistan'ın Coronavirüs ile çok fazla bir sorunu yok" ifadelerini kullandı.

Amerikalı Şirket Aşı Çalışmasını Trump Yönetimine Sundu

Öte yandan Amerikan The Wall Street Journal’da yer alan başka bir habere göre ise Amerikalı Biyoteknoloji firması Moderna, virüse karşı geliştirdiği aşıyı Washington hükümetine sundu. Klinik testlerin Nisan ayında başlayacağı kaydedilirken, ilk sonuçların Temmuz ya da Ağustos ayında ortaya çıkması bekleniyor.

Daha Önce Çin'den de Benzer Bir Açıklama Geldi

Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, koronavirüsü için aşının bulunduğunu ancak piyasaya çıkması için son testlerinin yapılmasının gerktiğini duyurdu.

Haber7

YORUM EKLE

banner99