Urfalı büyükelçiden karar! Çin'deki Türkler kenetlendi

Şanlıurfalı Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Çin'in Wuhan kentinde koronavirüs salgını nedeniyle ailelerini Türkiye'ye gönderen çalışanların yalnız hissetmemesi için 'ortak yemek' kararı aldı.

Urfalı büyükelçiden karar! Çin'deki Türkler kenetlendi
banner2

Çin'in Vuhan Bölgesinde ortaya çıkan ve şuana kadar yaklaşık 3 bin kişinin ölümüne neden olan 'corona virüsü' hızla yayılmaya devam ederken, Çin’de yaşayan Türk vatandaşları da geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye getirildi.  

Ailelerini Türkiye'ye gönderen Pekin Büyükelçiliğindeki çalışanlar ise Çin'deki yaşamlarını sürdürüyor. Tedbir nedeniyle sokağa çıkmayan çalışanlar, elçilikte kalıyor.


Personellerin yalnız hissetmesini istemeyen Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Emin Önen de, büyükelçilikte yeni bir karara imza attı. Önen, personellerle birlikte yemek yiyerek, aile ortamını oluşturduklarıın kaydetti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Önen, şu ifadelere yer verdi:

"Çin, Korona virüs sebebiyle karantina hali yaşıyor. Okullar da kapalı olduğu için ailelerimizi TR’ye gönderdik. Mevcut risklerden dolayı personelimizle yemeklerimizi birlikte yeme kararı aldık. Bu hem moralimizi yükseltiyor hem de ailelerimizden ayrı olmanın hüznünü hafifletiyor."

BİHA

YORUM EKLE

banner99