‘’Virüsten Korunmak İçin Bir Yıl Maske Takılmalı’’

ABD'nin Florida eyaleti Sağlık Dairesi Genel Sekreteri Dr. Scott Rivkees, koronavirüs salgını konusunda uyarılarda bulundu. Salgından korunmak için en az bir yıl maske takılması gerektiğini söyleyen Rivkees, "Maske takmak bizim yeni normalimiz olacak ve kendimizi buna alıştırmamız gerekiyor" dedi.

‘’Virüsten Korunmak İçin Bir Yıl Maske Takılmalı’’
banner2

ABD'nin Florida Eyaleti Sağlık Dairesi Genel Sekreteri Dr. Scott Rivkees, yaptığı açıklamada Covid-19 salgınından korunmak için en az bir yıl maske takılması gerektiğini bildirdi.

CBS Miami isimli televizyon kanalına konuşan Genel Sekreter Scott Rivkees, "Aşı olana kadar, maske takmak bizim yeni normalimiz olacak ve kendimizi buna alıştırmamız ve korunmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Rivkees, "Maske takma gerekliliğinin ne kadar süreceği" sorusuna ise, ''Eğer daha uzun sürmezse bir yıl'' cevabını verdi.

Aşı Bulunana Kadar Maske Takmak Lazım

Çevrede mücadelesi zor bir virüs olan Covid-19 var oldukça bu tarz önlemlerin alınmasının zorunluluğuna değinen Rivkees, yeni bir aşı bulunana kadar maske takarak insanların hem kendini hem de etrafındakileri virüsten korumuş olacağını belirtti.

Haberde, Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci ve diğer uzmanların da, 12 ila 18 ay daha bir aşı yapılamayacağı yönündeki görüşleri paylaşıldı.

HABERLER.COM

YORUM EKLE