Viranşehir şehitleri unutulmadı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde lojmandaki yavru kediyi doyurmak için evden çıktığı sırada terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak ile Şehit Bekçi İbrahim Kete, aradan geçen zamana rağmen unutulmadı.

Viranşehir şehitleri unutulmadı
banner2

17 Şubat 2017 tarihinde terör örgütü PKK tarafından Yenişehir Mahallesi’ndeki Savcılar Sitesi’ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının üzerinden 4 yıl geçti. Terör saldırısında şehit düşen İbrahim Kete, Karatepe Mahallesi’nde bulunan mezarı başında anıldı. Anma programına Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz katıldı.

Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, yaptığı açıklamada, “2017 yılda PKK terör örgütün iki sivil vatandaşımız katletmesinin yıl dönümü. Bu menfur saldırıyı şehit ailelerimizin yanında bir daha şiddetle kınıyoruz. Mevlam iki şehit kardeşimiz mekânları cennet eylesin, kalanlara sabır diliyorum. Yine bir kaç gön önce Gara'da yine bu terör örgütün 13 sivil vatandaşımızın katletti. Yine üç askerimiz şehit etti. Bundan dolayı tüm Türkiye’de baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Ben bu vesileyle tüm şehit kardeşlerimin sadetler Allah kabul etsin, ailelerin başı sağ olsun” dedi.

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99