Baro Başkanı Öncel eleştirilere cevap verdi!

Baro seçimleri için karar almamakla eleştirilen Şanlıurfa Baro Başkanı Av. Abdullah Öncel, “Ne Başkan da nede yönetim kurulu üyelerinin koltuk hırslarının olmadığını gayet iyi biliyorsunuz” dedi.

Baro Başkanı Öncel eleştirilere cevap verdi!
banner2

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile barolar, meslek odaları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler korona virüs tedbirlerinden dolayı (genel kurul toplantıları dahil) 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmişti. Bu nedenle 04 Ekim 2020 tarihinde yapılması planlanan Şanlıurfa Baro Olağan Genel Kurulu da iptal edilmişti. Böylece aksi bir durum olmazsa genel kurul toplantıları 1 Mart’tan itibaren yeniden yapılabilecek.

 

“BARO YÖNETİM KURULUNUN TUTUMU YANLIŞ”

Şanlıurfalı Avukatlardan Bekir Benek, sosyal medya hesabından “Baro seçimlerinin yapılması için 3 haftadır karar almamakta direnen Baro yönetim kurulunun tutumu yanlış ve manidardır” diyerek, Şanlıurfa Baro Yönetim Kurulunu eleştirdi.

 

BARO BAŞKANI ÖNCEL: KOLTUK HIRSIMIZ OLMADI

Av. Benek’in bu eleştirisine Şanlıurfa Baro Başkanı Av. Abdullah Öncel’den cevap geldi. Baro Başkanı Öncel, koltuk hırslarının hiçbir zaman olmadığını belirterek, “Sevgili dostlarım mevcut başkana ve yönetimine oy vermiş ve listenin başarılı olması için emek vermiş arkadaşlar olarak, mevcut Başkan ve ekibini en iyi sizler tanırsınız ki ne Başkan da nede yönetim kurulu üyelerinin koltuk hırslarının olmadığını gayet iyi biliyorsunuz.Sizden ricam,ben ve arkadaşlarım elbette eleştiriden azade Kişiler değiliz ,kanunda açıklık olmadığından biz hukukçular farklı yorumlayabiliriz kanun  hükmünü ,ltf her karara anlam yüklemeyelim,seçimler gelir geçer .,kaygılarımız ortak.” Dedi.

Bu arada Şanlıurfa Barosu’nun mart ayında genel kurul yapılması yönünde karar aldığı öğrenildi.

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99