Urfa Derneğinden sıra gecesi ziyafeti

Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla öğretmenlere sıra gecesi ziyafeti yaşattı. Çiğköftenin yoğrulduğu, halayların çekiliği gecede öğretmenler, doyasıya eğlendi.

Urfa Derneğinden sıra gecesi ziyafeti
banner2

Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği, '24 Kasım Öğretmenler’ne özel, program düzenledi.

MÜSİAD’da düzenlenen geceye Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Cebrail Aydın, Körfez Viranşehirliler Derneği Başkanı Çetin Zerenoğlu, Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, Adana Ceyhan Doruklular Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Cabbar Yusuf, Gebze Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mustafa Turanalp, Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği eski Başkanı Mustafa Ayaz , Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği eski Başkanı Nedim Sabancı, Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği eski Başkanları Cuma Karavar, Nedim Sabancı, Mustafa Ayaz, öğretmenler ve Şanlıurfalı vatandaşlar katıldı.
 SIRA GECESİ YAPILDI

Öğretmenler, sıra gecesi ekibinin şarkı ve türküleri ile eğlendi. Son Urfalı lakabı ile bilinen Mehmet Sait Sümer ve sıra gecesi ekibi türkülerini, öğretmenler için söyledi. Geceye katılan misafirlere Şanlıurfa’nın lezzetlerinden lahmacun, lebeni, baklava, salata ve içecek ikramı yapıldı.

İkramlar sonrası katılımcılar, halay eşliğinde doyasıya eğlendi. 
 ‘GELECEĞİMİZE IŞIKSINIZ’

Bir açıklama yapan Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Cebrail Aydın, “Gecemize katılan herkese teşekkür ediyorum. gecemize destek veren Şanlıurfalı hemşehrilerimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Öğretmenler günü için bir araya geldik. Öğretmenlik mesleği çok kutsal. Bizleri bugünlere getiren öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu özel geceyi kendilerine ne kadar değer verdiğimizi göstermek adına düzenledik. Onlar bizim baş tacımız. Çocuklarımızı yarına hazırlayan onlara ışık olan insanlar. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Gecemize katılan değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor tüm öğretmenlerimizin bu özel günü kutluyorum. İyi ki varsınız” dedi. 

BİHA

YORUM EKLE