'Robot Yarışması' Şanlıurfa’da yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışmasının 14’üncüsü, Şanlıurfa’nın düşman İşgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılında kentte yapılacak.

'Robot Yarışması' Şanlıurfa’da yapılacak
banner2

8-9-10 Nisan 2020 tarihinde Şanlıurfa’da yapılacak olan 14’üncü Uluslararası MEB Robot yarışması öncesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda değerlendirme toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil Başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Şube Müdürü Refik Olgun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, teknik danışmanlar, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil yaptığı açıklamada, robot yarışmasının, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi ile birlikte mesleki eğitime olan ilgiyi artacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ise konuşmasında, kentin genç bir nüfus potansiyeline sahip olduğunu, gençlerimin mesleki ve teknik eğitime özendirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılmasında robot yarışmalarının çok önemli olduğunu belirterek, 14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının Şanlıurfa’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantıda, hazırlık çalışması ve planlamalar (yarışma salonu, kategorileri, görevlendirilecek okulların belirlenmesi v.b.) konularında katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

BİHA

YORUM EKLE