Rektör Çelik'ten 'üreticilere' davet

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Birecik'teki alabalık üreticilerini Teknokent’te firma kurarak Ar-Ge yapmaya davet etti.

Rektör Çelik'ten 'üreticilere' davet
banner1

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hançer, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ethem Karaağaçlıoğlu ve Birecik MYO Müdürü Doç. Dr. Muhammet Yaşar Dörtbudak ile Birecik’teki alabalık üretim çiftliklerini inceledi.

Fırat nehri üzerinde kurulmuş olan balık tesislerinde incelemeler yapan Rektör Çelik, üreticilere her türlü bilimsel ve teknik destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Rektör Çelik, balık üreticilerini, balık kalitesini ve verimini arttırmak üzere Teknokent’te firma kurarak Ar-Ge yapmaya davet etti.
 Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hançer ise balık yemi, nitelikli balık yavrusu üretimi ve balık hastalıkları konusunda Harran Üniversitesi olarak üreticilere katkı sunacaklarını söyledi.

İnceleme gezisi sonunda Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Tunç Alabalık firması ile Birecik Meslek Yüksekokulu arasında BAP destekli bir araştırma projesinin desteklenmesine karar verildi.

BİHA

YORUM EKLE