Şanlıurfalı öğrenciler yolu kapattı: Üst geçit istiyoruz

TOKİ-Akçakale yolunda sabah saatlerinde meydana gelen kazada bir öğrencinin ağır yaralanması sonrası öğrenciler, "Üst geçit istiyoruz" diyerek, tepki gösterdi.

Şanlıurfalı öğrenciler yolu kapattı: Üst geçit istiyoruz
banner1

Şanlıurfa’da okula giden 9. sınıf öğrencisi Halil Alkan, kamyonun çarpması sonucu ağır yaralandı. Sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu Alkan, ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste tedavi altına alınan öğrencinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. 

Yaşanan kazanın ardından olayı duyan öğrenci ve velileri okul çıkışında toplanarak eylem yaptılar. Kaldırım taşlarıyla ve lastik yakarak yolu kapatan öğrenciler, bir çok kez okul yoluna üst geçit talep ettiklerini ancak bu talepleri sonuçlanmadığını dile getirdiler. Sloganlar atarak çift yönlü yolu kapatan eylemciler için bölgeye TOMA ve zırhlı araçlı polis ekipleri sevk edildi. Yolu kapatan öğrenci ve velileriyle Güvenlik Şube Müdürü görüşerek, üst geçitle ilgili taleplerin ilgili kurumlara bildirileceğinin sözü üzerine eylem sonlandırıldı.
 Konuyla ilgili konuşan veli İbrahim Ulusoy, “Ana yolun geçtiği bu yola biran önce üst geçit yapılmasını istiyoruz. Burada defalarca ölümlü ve yaralamalı kazalar oldu. 2 bin civarında bu okulda öğrenci eğitim görüyor. Bugün bir kaza daha oldu. Çocuk ağır bir şekilde yaralandı. Biz bunu mu hak ediyoruz. Bir üst geçit yapılması için daha kaç öğrencinin yaralanması gerekiyor” dedi.

BİHA

YORUM EKLE