Türk Bilim İnsanından Korona Uyarısı

Sokağa çıkma yasağının başlaması öncesinde vatandaşların marketlere akın etmesiyle ilgili konuşan bilim insanı Dr. Serdar Savaş, Bilim Kurulu üyelerine seslenerek, yasağın 14 güne çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Türk Bilim İnsanından Korona Uyarısı
banner1

Bilim insanı Dr. Serdar Savaş, sokağa çıkma yasağı öncesinde yaşananlar sonrasında tehlikenin daha fazla arttığına işaret ederek, Bilim Kurulu üyelerine ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Lütfen bu sokağa çıkma yasağını 14 gün uzatıp ve bu sırada çalışmaları evlerde arama tarama test çalışmalarını ciddiyetle uygulayacak organizasyon yapsınlar. Bu bizim son şansımız olacaktır” ifadelerini kullandı

İçişleri Bakanlığınca, 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağının başlamasından önce başkentteki fırın ve bakkallarda yoğunluk yaşandı.

Başkentte, sokağa çıkma yasağı kararının açıklanmasının ardından ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, market ve fırın önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Bazı vatandaşlar, başta fırınlar olmak üzere market ve benzin istasyonlarına akın ederken, polis ekipleri, sosyal mesafenin korunması için vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu.

YENİÇAĞ

YORUM EKLE