Beyazgül'den '11 Nisan Kurtuluş' mesajı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'nın 100. Kurtuluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm Şanlıurfalıların kurtuluş yıldönümünü kutladı.

Beyazgül'den '11 Nisan Kurtuluş' mesajı
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen "Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Beyazgül mesajında şu ifadelerine yer verdi:

“Bugün Şanlıurfa'nın Kurtuluşunun 100. Yıldönümünü idrak ediyoruz. Bundan bir asır önce Şanlıurfa önce İngilizler daha sonra Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. O gün Urfa'nın Kurtuluşuna önderlik eden 12'ler Fransız işgalci güçlerine verdikleri mektupta 'Biz Urfa Sancağı sulh sever insanlarız.  Bin yıldan beri bu topraklarda hür yaşıyoruz ancak topraklarımıza göz dikenleri bu teşebbüslerinde pişman etmişiz. Yine mademki 12'lerden söz ettiniz; biz 12'lerden daha fazlayız, 12 rakamını tashih ederek, 120 bin olarak notlarınıza geçirmeniz daha isabetli olur' diyen ceddimize ve insanlığa şunu diyoruz ki; bugün biz daha da fazlası olduk, iki buçuk milyondan daha fazlayız.

Hazreti Eyyub'un sabrı, Hazreti İbrahim’in hoşgörüsü yüreklerine işlemiş Şanlıurfa halkı; Türk, Kürt, Arap, il, ilçe ve kırsal ayırımı yapmadan birlikte hareket ederek beraber kazandılar zaferi.

İmkansızlıkları ve düşmanın üstün silahını ve orantısız gücünü umursamadılar. Kendi bayrağına, vatanına, hayat tarzı ve medeniyetine göz dikenlere gereken dersi verdiler.

Kurtuluşu, kurtuluşlara ilham oldu. Şanlı ismini gerçek manada hak ettik. Türk milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin verdiği madalyayı da onurla göğsümüze taktık. Bugün biz iki buçuk milyondan daha fazla Şanlıurfalı olarak dedelerimizle gurur duyuyor, iftihar ediyoruz.

Bugün bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyor, 11 Nisan Şanlı Kurtuluşu kutluyorum."

BİHA

YORUM EKLE