Bakanlık duyurdu: Sokağa çıkanlara ceza kesildi

İçişleri Bakanlığı, 2 günlük sokağa çıkma yasağına uymayan 2 bin 756 kişiye ceza kesildiğini açıkladı. Bakanlık, toplam 63 milyon 640 bin vatandaşın da yasak kapsamında evinde kaldığını duyurdu.

Bakanlık duyurdu: Sokağa çıkanlara ceza kesildi
banner2

İçişleri Bakanlığında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilimizde dün gece saat 24.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlamış olup yarın gece saat 24.00’a kadar devam edecektir.

Söz konusu yasak kapsamında 31 ilimizdeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekmek gibi zorunlu ihtiyaçları valilik ve kaymakamlıklarca oluşturulan vefa sosyal destek grupları, yerel yönetimler, muhtarlar ve fırın esnafı vasıtasıyla karşılanmaktadır.

31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımızın neredeyse tamamı sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır.

Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili kanun maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere, göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BİHA

YORUM EKLE