Urfalı bürokrattan sevindiren haber!

Koronavirüs şüphesi bulunan Ankara İl Sağlık Müdürü Şanlıurfalı Prof. Dr. Mehmet Gülüm'ün tahlilleri negatif çıktı. Kendisine dua eden herkese teşekkür eden Şanlıurfalı bürokrat, "O dualar benim için kırılma noktası oldu" dedi.

Urfalı bürokrattan sevindiren haber!
banner1

Şanlıurfalıları sevindirecek güzel bir haber geldi.

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı bugünlerde görevi için sağlığını feda etmeyi göze alan Ankara İl Sağlık Müdürü Şanlıurfalı Prof. Dr. Mehmet Gülüm'ün rahatsızlığı sonrası yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı biliniyordu. Geçtiğimiz Pazartesi hastaneye yatırılan Gülüm'ün eşi de karantinaya alınmıştı. 

Hastanede tedavi altına alınan Urfalı bürokratın son testlerinin tümü negatif çıktı. Hastaneden taburcu edilen Gülüm'ün sağlık durumu da iyi.

 

URFALILARA SELAMI VAR

Prof. Dr. Gülüm, Ajans Urfa'ya yaptığı açıklamada sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, duasını esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini belirtti ve "O dualar benim için kırılma noktası oldu" dedi.


PROF. DR. MEHMET GÜLÜM KİMDİR?

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm 1969 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 1994 yılında başarı ile mezun olmuştur. 2004 yılında Üroloji uzmanlığını Harran Üniversitesinde tamamladı. Prof. Dr. Gülüm, Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında Doçent ünvanını aldıktan sonra 2018 yılında Profesör unvanına yükseldi.

2014-2015 yılları arasında Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik yaptı. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yıllarında Ankara Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 28 Şubat 2018 tarihi itibariyle SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.

Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneği üyesidir. Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm evli ve 5 çocuk babasıdır.

BİHA

YORUM EKLE