Siverek’te çöp sorunu çözüme kavuştu

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın muhtarlarla görüşmesinde gündeme gelen kırsal mahallelerin çöp sorunu çözüme kavuştu.

Siverek’te çöp sorunu çözüme kavuştu
banner2

Toplantıda muhtarlar tarafından dile getirilen çöplerin toplanması, Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğünce çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmaların ardından belirli periyotlarla kırsal mahallelere giden temizlik ekipleri, toplanan çöpleri ilçe merkezindeki katı atık merkezine taşıyor.

Kırsal mahallelerde de çöplerin toplanması için ekiplerin çalışmalara başladığını belirten Çakmak, “Ekiplerimiz, kırsal mahallelerimizin daha temiz bir ortama kavuşması adına oluşturulan çöp toplama alanları ve okullara bırakılan konteynırları düzenli olarak kontrol ediyor. Mahalle sakinlerimizin taleplerini karşıladığımız gibi bizim de kendilerinden bu konuda bir talebimiz var. Çöplerini belirlenen alanlara bırakarak kendi sağlıklarını korumalarının yanı sıra mahallelerinin de temiz kalmasını sağlayabilirler. Bununla birlikte ekiplerin çöpleri tek alandan toplamalarına da yardımcı olabilirler” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99