Siverek’te semt pazarı ve toplu taşıma araçları denetlendi

Siverek Belediyesi ekipleri tarafından koronavirüs denetimleri kapsamında semt pazarı ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı.

Siverek’te semt pazarı ve toplu taşıma araçları denetlendi
banner1

Zabıta ekipleriyle birlikte ortak denetimlere katılan polis ve ilçe tarım yetkilileri, vatandaşlara uyarılarda bulunarak semt pazarında maske dağıtımında bulundu. İlçede faaliyetlerini sürdüren toplu taşıma araçlarında da denetim yapan ekipler, sürücülere kurallara uyulması konusunda ve alınan tedbirler hakkında bilgilendirme yaptı.

Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi ülke olarak koronavirüs salgınından dolayı vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve tedbirlere uyulması konusunda hassas bir süreçten geçiliyor, bu anlamda tüm kurumların katılımıyla her gün düzenli olarak yaptığımız ortak denetimlerde halkın yoğun zaman geçirdiği alanlarda vatandaşların tedbirlere uyması ve sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda denetimler sürdürülüyor. Öte yandan zabıta ekipleri ise işyerlerinde yaptığı denetimlerde miadı geçmiş ürünlere el konularak işyeri hakkında yasal işlem başlatılıyor, salgının en kısa sürede atlatılması amacıyla gerek kurumların çalışması gerekse halkımızın tedbirlere uymasıyla atlatılacaktır” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99