Şanlıurfa'da 25 kişi istihdam edilecek!

Gelir İdaresi Başkanlığı, aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu farklı illerde görevlendirmek üzere 750 gelir uzman yardımcısı alacak.

Şanlıurfa'da 25 kişi istihdam edilecek!
banner1

Şanlıurfa'da 25 kişi için istihdam alanı oluşturuldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 750 gelir uzman yardımcısı alınmasına dair sınav ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İstihdam edilecek gelir uzman yardımcıları Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerine atanacak.

Şanlıurfa'ya atanacak 25 personellerden 17'si merkezde, 2'si Ceylanpınar'da, 2'si Siverek'de, 1'i Suruç'ta, 3'ü de Viranşehir'de görev yapacak. Başvurular ise 15 Kasım-24 Kasım tarihlerinde, "//sinav.gib.gov.tr" adresindeki Online Sınav Sistemi'ne yapılacak.

TÜM AYRINTILAR

Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecek. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; il bazında toplam kadro sayısının 5 (beş) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSS (A) P48 türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 5 (beş) katı aday giriş sınavına çağrılacak. KPSS (A) P48 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacak.


 SINAV TARİHİ VE YERİ

-Giriş sınavının yazılı bölümü 11 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır. -Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığımız internet sitesinde (//www.gib.gov.tr) ilan edilecek.

Diğer ayrıntılar için TIKLAYINIZ

BİHA


YORUM EKLE