Baydilli'den şehit ailelerine ziyaret

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve beraberindeki heyetle, şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.

Baydilli'den şehit ailelerine ziyaret
banner2

KARAKÖPRÜ -Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçedeki şehit ve gazi ailelerine ziyarette bulundu. Baydilli’ye Karaköprü İlçe Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökay Zaralıoğlu ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Remzi Özer eşlik etti.

Baydilli ve beraberindeki heyet önce 15 Temmuz Şehidi Mustafa Direkli’nin ailesini ziyaret etti. Daha sonra 2016 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde ilçe emniyet binasına yapılan saldırı sonucunda ağır yaralanan Gazi Polis Memuru Orhan Dağ ve ailesini ziyaret eden heyet hizmetlerinden ötürü Gazi Dağ’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Heyet, 2016 yılında Şanlıurfa otogarında çıkan çatışmada Şehit olan iki çocuk babası Polis Memuru Hasan Hüseyin Çalışkan'ın eşini ve çocuklarını ziyaret etti.

Şehitlerin ve gazilerin bu vatanın ayakta kalmasında canlarından vazgeçen büyük kahramanlar olduğunu ifade eden Baydilli, onları her zaman hatırlayıp anmayı kendileri için önemli bir görev olarak kabul ettiklerini kaydetti.


Baydilli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gerçekten kahramanların ardından en büyük acıyı çeken aileler bir o kadar da vakarlı, sağlam duruşlarıyla çok önemli bir ders veriyorlar. Allah şehitlerimizden, gazilerimizden ve ailelerinden razı olsun. İnşallah bu tür ziyaretlerimiz devam edecektir çünkü şehit ailelerimizin, gazilerimizin başımızın üzerinde yeri vardır.”


BİHA


YORUM EKLE