Şanlıurfa 3 ayda yüksek risk grubuna girdi!

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ile koronavirüsün yayılım hızı ve derecesi harita ile ortaya çıktı. Şanlıurfa'da 3 ay önce virüsün olmadığı yerlerin şimdi yüksek risk gurubunda olduğu görüldü.

Şanlıurfa 3 ayda yüksek risk grubuna girdi!
banner1

Şanlıurfa’da artış gösteren vaka sayıları harita ile gözle önüne serildi. 

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs pandemisi ile birlikte hayata geçirdiği Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması sayesinde salgının yoğun haritasına da ulaşmak mümkün. Android ve App Store platformlarından indirilen mobil uygulama ile il il salgının olduğu bölgeler renklerle kullanıcılara aktarılıyor. Uygulamada kırmızı halka, yüksek riskli bölge; yeşil halka ise az riskli bölge anlamına geliyor. Mavi alanlar düşük riskli bölgeyi, kırmızı alanlar ise yüksek riskli alanları gösteriyor.

Normalleşme sürecine geçilmesinin ardından vaka sayısının pik yaptığı Şanlıurfa’da da yoğunluğun haritadaki yansıması merak konusu olmuştu. Kentte son 3 aylık yoğunluk haritasına ulaşıldı. Haritada aylar önce düşük riskli bölgelerin şuan yüksek riskli bölgelere dönüştüğü ve vakalarda ciddi artış yaşandığı görüldü.

BİHA

YORUM EKLE