Meteoroloji'den 7 il için kritik uyarı... Şanlıurfa'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre Artvin, Gümüşhane, Rize, Trabzon için turuncu alarm, Ordu ve Samsun için sarı alarm, Giresun için ise hem turuncu hem de sarı alarm verildi. Peki, Şanlıurfa'da hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji'den 7 il için kritik uyarı... Şanlıurfa'da hava nasıl olacak?
banner1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yağışların Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Van ve Hakkari çevreleri, Erzurum'un kuzeydoğusu ile Trabzon'un batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli, Rize'nin doğu kesimleri ile Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli ve aşırı olması bekleniyor.

Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

HAVA DURUMU POTANSİYEL TEHLİKELİ

Meteoroloji, sarı uyarı için, "Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır."

TURUNCU UYARIYA DİKKAT: HAVA DURUMU TEHLİKELİ

Turuncu uyarı için ise, "Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir" açıklaması yapmıştı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 

ŞANLIURFA 23°C, 35°C

Az bulutlu

DİYARBAKIR 21°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 20°C, 32°C

Az bulutlu

SİİRT 22°C, 31°C

Parçalı bulutlu

AJANS URFA

YORUM EKLE