Belediyeden memurlarına ‘sosyal denge’ zammı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, memur ve sözleşmeli personelin yararlandığı Sosyal Denge Sözleşmesi’ne yüzde 120 oranında zam yaptı.

Belediyeden memurlarına ‘sosyal denge’ zammı
banner2

VİRANŞEHİR - Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Şanlıurfa Şube Başkanı Metin Aloğlu ile bir araya gelerek memur ve sözleşmeli personelin Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’ni imzaladı.

Ekinci, Viranşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesi’nde yüzde 120’lik orana imza atarak, çalışanın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.


“TÜM MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSONELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

İmza töreninde konuşan Ekinci, “Bu sene de gerek işçilerle gerek memurlarla gerekse de asgari ücretle ilgili Cumhurbaşkanımızın riyasetinde hükümetimiz gerekli bütün adımları bu anlamda attı. Ve ekonomik zorluklara rağmen çok şükür gerek işçiler gerek memurlar çok ciddi kazanımlar elde ettiler. Biz de Cumhurbaşkanımızın yereldeki bir temsilcisi olarak göreve başladığımız günden itibaren hem işçi hem de memur personelimize karşı pozitif bir ayrımcılık içerisinde olduk v e hakikaten işçi sendikalarımızla da sizlerle de 3 yıllık sürede çok iyi bir diyalog içerisinde işçilerimizin ve memurlarımız ücretlerinde 2022-2023 yıllarını kapsayacak şekilde tarihi artışı sağladık. Tüm memur ve sözleşmeli personelimize hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

BEM-BİR-SEN Şanlıurfa Şube Başkanı Metin Aloğlu ise sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, duyarlılıklarından dolayı Başkan Ekinci’ye teşekkür edip, hediye takdim etti.


BİHA


YORUM EKLE