Marketlerin promosyon oyununu zabıta bozdu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bir markette son kullanma tarihi geçmiş gazlı içecekleri promosyonlu olarak ucuz fiyata satışa sunan işletmeye ceza yazdı.

Marketlerin promosyon oyununu zabıta bozdu
banner2

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bir markette bulunan tarihi geçmiş ürünleri satışa sunan işletmeye ceza yazdı. Denetimlerde ele geçirilen tarihi geçmiş içecekler imha edildi.

Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Tüketici Zabıta Birimi ekipleri, başta zincir ve yerel marketler olmak üzere kentin dört bir tarafında gıda satışı yapan iş yerlerinde hem fiyat hem de son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kontrol ediyor.

Tüketici Zabıta Birimi ekipleri denetimler sırasında bir markette son kullanma tarihi geçmiş gazlı içecek tespit etti. Tespit edilen gazlı içeceklerin promosyonlu ürünlerle ucuz fiyata satışa sunulduğunu belirleyen Zabıta ekipleri gazlı içeceklere el koydu.

Market işletmecisine son kullanma tarihi geçmiş ürün satmaktan para cezası kesen ekipler, el koyduğu gazlı içecekleri Büyükşehir Belediyesinin belirlediği alanda imha etti.

BİHA
YORUM EKLE