Erdoğan talimat verdi: "Madem Kılıçdaroğlu'nun hayali var, katkıda bulunalım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nerede bir CHP'li belediye yönetimi varsa orada çiftçiye bedava elektrik verilmesi vaatlerinin yerine getirilmesi için adımlar atılacak" dedi.

Erdoğan talimat verdi:
banner2

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fikirlerini, vaatlerini hayata geçirmesine "biraz destek olacaklarını" söyleyen Erdoğan, sözü Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa ziyaretinde çiftçiye bedava elektrik verme vaadine getirdi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu zat (Kemal Kılıçdaroğlu) geçtiğimiz haftalarda Şanlıurfa'ya gidip CHP'ye geçmesi halinde belediyenin çiftçiye elektriği bedava vereceğini söyledi. Maden CHP Genel Başkanı'nın böyle bir hayali var, böyle bir orijinal projesi var, biz de belediyenin CHP'li başkanlarda olduğu yerlerde kendisine yardımcı olalım dedik. Arkadaşlarımıza talimat verdik. Nerede bir CHP'li belediye yönetimi varsa orada çiftçiye bedava elektrik verilmesi başta olmak üzere bu vaatlerin yerine getirilmesi için adımlar atılacak. CHP'li belediyeler belli ki yoğunluktan sözlerini hayata geçirecek teklifleri belediye meclislerine getiremiyorlar. Onların yerine bizim arkadaşlarımız bu yükü omuzlayacaklar. Maksat Kılıçdaroğlu'nun sözünü yerde bırakmayalım. CHP Genel Başkanı'nı kendi tabanı ve millet nezdinde mahcup etmeyelim”.


BİHA


YORUM EKLE