Sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?

Koronavirüsün yayılma hızını düşürmek için 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hafta sonu getirilen yasağın devam edip etmeyeceği merak edilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kesin açıklama geldi.

Sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?
banner2

Koronavirüs salgınının yayılma hızını düşürmek için hafta sonu Şanlıurfa'nın da yer aldığı 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yasağın başlama saatinden iki saat önce duyurulması eleştirilere neden olurken,  endişeye kapılan vatandaşlar market ve fırınlara akın etti. Vatandaşların panik havasına girmesiyle de hiç istenilmeyen görüntüler ortaya çıktı.  Fırınlara koşanların tedbirleri dikkate almadan hareket etmesi, koronavirüsün yayılma riskini akıllara getirdi.

Alınan kararın duyurulduğu saat tartışmalara neden olurken, sokağa çıkma yasağının devam edip, etmeyeceği merak ediliyordu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, yasağın hafta içine sarkmayacağını söylediği kaydedildi. Soylu, yaptığı telefon görüşmesinde, "Sokağa çıkma yasağı, hafta içine sarkmayacak. Bu kesin. Pazar gecesi saat 24.00 itibarıyla yasak bitecek" dedi.

BİHA

YORUM EKLE