AVM’lerde Corona’ya Karşı Tavsiye Kararı!

AVM’lerde Corona’ya Karşı Tavsiye Kararı!
banner1

Tüm dünyada etkisini iyice artıran ve Türkiye’de de görülen Coronavirüsü sonrası Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, önlem amaçlı çalıştay düzenledi. Buna göre AVM’ler için esnek çalışma saatlerinin uygulanması için tavsiye kararı alındı.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nin düzenlediği çalıştayda Coronavirüs’e ilişkin AVM'lere öğlen 12.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alındı. Ayrıca çalıştayda, AVM'lerdeki kapalı çocuk oyun alanlarının ve etkinlik alanlarının kapalı tutulmasını tavsiye edildi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Dünyanın ve ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu dönemin farkındayız. Yaşamın da devam ettiğini göz önüne bulundurduğumuzda, Coronavirüs’ten korunma anlamında kamu otoritelerinin uyarıları ve aldığı önlemleri destekliyoruz. Tüm imkanlarımızı kamunun aldığı tedbirleri desteklemek ve AVM'lerin bu süreçte güvenli alanlar olma özelliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak için seferber ediyoruz. AVM'ler olarak kamu sağlığını her şeyin önünde tutuyoruz. Bu dönemde kazancımızı kaybetme korkusu ile değil; halkımızın sağlığını gözeterek hareket edecek ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına yanlarında olmaya, kamu otoriteriyle tam bir uyum içerisinde hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

Ayrıca tüm alışveriş merkezlerinde dezenfektasyon çalışmalarından, çalışanlara maske tedariğine kadar geniş çaplı önlemler alındığının altını çizen Altaş, halkı bilgilendirici videoların AVM'lerdeki ekranlarda ve halka ulaşabilecek tüm mecralarda yer alacağını da vurguladı. Bunun yanı sıra AVM'lere girişlerin daha kontrollü olacağının altını çizdi.

HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 14:17
YORUM EKLE