Akçakale'nin Yeni Belediye Başkanı Makam Aracını Reddetti.

31 Martta yüzde 55 ile seçilerek göreve başlayan Ak Parti Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, yeni dönem için kiralanması planlanan makam aracını reddederek ekonomik durum düzelene kadar şahsi aracını kullanacağını söyledi.

ajansurfa.com
Akçakale'nin Yeni Belediye Başkanı Makam Aracını Reddetti.
banner2

Akçakale'nin yeni belediye başkanı göreve hızlı başladı. 

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 55 ile belediye başkanlığına seçilen Ak Parti adayı Mehmet Yalçınkaya, mazbatasını aldıktan sonra ilk çalışmalarına başladı.

Başkan Yalçınkaya, yeni dönemde belediye başkanın kullanımı için tahsis edilecek aracın kiralanması kararını durdururarak, yeni akam aracı alımı veya kiralanmasını reddetti. 

Yalçınkaya, buna gerekçe olarak ise belediyenin ekonomik durumunu gösterdi. Ekonomik durum düzelene ve belediye adına yeni kazanımlar elde edilene dek makam aracı ve daha bir çok harcamada tasarruf yapılacağını belirtti. 

Yeni Başkan, belediyenin ekonomik durumu düzelene kadar şahsi aracını makam aracı olarak kullanacağını, bu gibi tasarrufların belediye kasasını aşırı ve gereksiz yükten kurtararak belediye ekonomisini düzeltmede yardımcı olacağını vurguladı. İlçe halkının ve ekonomisinin zor durumda olduğunu belirten başkan, ilçe ekonomisi yük altındayken akam aracına fazladan harcama yapılmaması gerektiğini belirtti. 

Bu kararın diğer belediyelerde nasıl yankı bulacağı ve diğer başkanları da böyle bir karar almaya yönlendirip yönlendirmeyeceği ise merak konusu. 

YORUM EKLE