Akçakale'de Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

Akçakale’de Kızılay Haftası bir hafta boyunca düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Akçakale'de Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı
banner2

AKÇAKALE - Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Kızılay Haftası etkinliklerinin kapanış programına, Akçakale Kaymakamı Oltan bayraktar, Kızılay Şanlıurfa il başkanı Op. Dr. Ahmet Hamdi İnan, İl Başkan yardımcısı, Mehmet Emin Kayısı, Kızılay Akçakale Şube Başkanı Eczacı Sait Akay, Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef Karataş. Kurum amirleri, STK temsilcileri ve Kızılay gönüllüleri öğrenciler katıldı.

Program, bir hafta boyunca düzenlenen etkinliklerde, Koşu, şiir ve resim dallarında dereceye girenlere kupa madalya ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Akay, açılış konuşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İnan ise, Kızılay sadece kan bankası ile özleştirilemez Kızılay toplumun her kesiminde sosyal kültürel sportif her türlü faaliyetlerde Kızılay olarak hizmet verdiklerini kaydetti.

Kaymakam Bayraktar da, “Suriye’de üç ayrı harekat bölgesinde önce askerler sonra Kızılay AFAD ekiplerimiz insani faaliyetler de buluyor. Bu sadece Suriye de değil dünyanın her tarafında Afrika balkanlar, Kafkaslar da göre bilirsiniz” ifadesini kullandı.


BİHAYORUM EKLE