Ebola'yı Keşfeden Bilim Adamından Corona Yorumu

Ebola'yı Keşfeden Bilim Adamından Corona Yorumu
banner2

Dünya üzerinde pek çok insanın hayatını kaybetmesine neden olan ve hemen her gün adından söz edilen Coronavirüs’ü ile ilgili Belçikalı bilim insanı Peter Piot, ‘’Bugünkü durum, Ebola'dan çok daha kötü’’ yorumunda bulundu.

Ebola'yı keşfeden Belçikalı bilim insanı Peter Piot, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Türkiye dahil birçok ülkede yayılmaya başlayan yeni tip Coronavirüs(Covid-19) salgınıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülen Coronavirüs 5 bine yakın kişinin hayatına mal oldu. London School of Hygiene and Tropical Medicine Direktörü Peter Piot, İngiliz basınına Coronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sky News'e konuşan Belçikalı bilim insanı Coronavirüs’ün Ebola'dan daha ciddi bir sorun olduğunun altını çizdi.

Piot, konu ile ilgili gelen soru üzerine "Bugünkü durum, Ebola'dan çok daha kötü. Ebola, bulaşması için çok yakın temas gerektiriyordu. Yani bu kelimenin tam anlamıyla birisiyle konuşarak yakalayabileceğiniz bir şey, bu da diğer virüsler için geçerli değil" ifadelerini kullandı.

HABERLER.COM

YORUM EKLE

banner99