Urfalı büyükelçiden paniğe karşı uyarı tedbire davet

Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Abdulkadir Emin Önen, Türkiye'de sosyal medya üzerinden korona virüsü ile ilgili yaratılan paniğe tepki göstererek "Medyada koparılan terör, virüsten daha tehlikelidir" dedi.

Urfalı büyükelçiden paniğe karşı uyarı tedbire davet
banner2

Tüm dünyayı tehdit eden ve Türkiye'de de 2 kişi de tespit edilen korona virüsü, vatandaşlarda endişe yaratırken sosyal medyada yapılan paylaşımların endişeyi paniğe çevirmesi tepkiyi beraberinde getirdi.

Çin'deki Türk vatandaşların ülkeye sağlıklı bir şekilde sevki için başarılı bir çalışma yürüten Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Türkiye de 2 kişide korona virüsünün tespit edilmesinin ardından verilen sosyal medyada yapılan paylaşımları eleştirdi. 

3 aydır görev yeri Çin'de virüs ile mücadele ettiklerine dikkat çeken Büyükelçi Önen, "Türkiye’de çıkan birkaç vaka üzerinden sosyal medyada insanların nasıl paniğe sevk edildiklerini üzüntüyle izliyorum. Unutmayalım; medyada koparılan terör, virüsten daha tehlikelidir!" dedi.


BÜYÜKELÇİ YAPILMASI GEREKENİ AÇIKLADI

Virüsün yayılma haritası ve önümüzdeki 6 haftalık sürece dikkat çeken Büyükelçi Önen, "Öyle görülüyor ki salgının yeni merkezi Avrupa. Önümüzdeki 6 hafta kritik.  Yapılması gereken hususların başında devletle milletin koordinasyonu geliyor. Mümkün olduğu kadar az seyahat etmek ve yetkililer tarafından yapılan uyarıları takip ederek disiplin içinde uygulamak önemli" diyerek vatandaşları da uyardı.

BİHA

YORUM EKLE