Urfalı kadın girişimciye başarı ödülü

Göbeklitepe Girişimci Kadınlar İşletme Kooperatifler Başkanı Emine Çakmak, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda ‘Kadın Kooperatifi Kategorisi’nde Türkiye 3’üncüsü oldu.

Urfalı kadın girişimciye başarı ödülü
banner1

ŞANLIURFA - Göbeklitepe Girişimci Kadınlar İşletme Kooperatifler Başkanı Emine Çakmak, Halkbank tarafından düzenlenen Üreten Kadınlar Yarışması’nda ‘Kadın Kooperatifi Kategorisi’nde Türkiye 3’üncüsü ödülüne layık görüldü.

Çakmak ödülünü İstanbul’da, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin de katıldığı törenle aldı.

Üreten Kadınlar Yarışması’nda ‘Kadın Kooperatifi Kategorisi’nde ödüle layık görülen Emine Çakmak, şunları söyledi:

“Yarışma İstanbul’da gerçekleşti. Her bir kategoride bir hikaye anlatıldı. Biz de sıfır sermaye ile başladığımız kooperatifimizin hikayesini anlattık. Bize ilham olan konuları, aile bütünlüğünde dezavantajlı kadınlar ile yola çıktığımızı anlattık. Dezavantajlı kadınların çalışması ve topluma kazandırılması adına ne yapabiliriz düşüncesiyle hikayemiz başladı. Hikayemiz Türkiye geneli çok büyük bir dereceye layık görüldü. Biz tüm üretken kadınları başarılı buluyoruz. Bu ödülle de Şanlıurfa’daki üretken kadınların sesini Türkiye’ye duyurmuş olduk. Bunun için çok mutluyuz. İnşallah daha güzel başarılara imza atacağız”.

BİHA

 


YORUM EKLE