Baydilli: Kadının toplumdaki yeri her zaman bilinmeli

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde belediye çalışanı kadın personelle bir araya gelerek günlerini kutladı.

Baydilli: Kadının toplumdaki yeri her zaman bilinmeli
banner2

KARAKÖPRÜ -Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kurumda çalışan kadın personeli unutmayarak bir araya geldi. Baydilli kadın çalışanların tek tek yanına giderek günlerini kutladı.

Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan programda kurumda çalışan kadın personel ile buluşup hem sohbet eden hem de kadınlar gününü kutlayan Baydilli, kadınların sadece bir gün anılmasının yanlış olduğuna değinerek kadınların annelikte ve hayatın her alanında fedakarlıklarından bahsetti.

Baydilli, İslam dininde de kadınlara büyük önem atfedildiğini hatırlatırken, “Dinimizde de kadınların ve annenin ayaklarının altına cennet serilecek kadar önemi vardır. Gerek eş gerek evlat gerekse kardeş olarak hanımların değerini, toplumdaki yerini her zaman bilmeli ve saygımızı sunmalıyız.

Kadınların eğitimle kendilerini geliştirip önemli konumlara gelmesinin toplumun şekillenmesinde de önemli etkileri olacaktır. Kadın her zaman annedir, toparlayandır, düzenleyen ve merhamete sahip olandır. Biz de kurumumuzda çalışan kadın personelimizle gurur duyuyoruz ve çok şeyler öğreniyoruz” ifadelerini kullandı.

Baydilli, günün anısına kadın personele karanfil ve hediye dağıtımı gerçekleştirerek hatıra fotoğrafı çekildi.

BİHA

 

 

 


YORUM EKLE