Viranşehir’de lazer yöntemiyle ilk ameliyat

Viranşehir Devlet Hastanesinde ilk kez lazer yöntemi kullanılarak böbrek taşı ameliyatı yapıldı.

Viranşehir’de lazer yöntemiyle ilk ameliyat
banner2

VİRANŞEHİR - Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Viranşehir Devlet Hastanesi’nde yurt dışından gelen hasta, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ramazan Uğur tarafından ilk kez lazer yöntemi kullanılarak ameliyatla sağlığına kavuştu.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Uğur, daha önce böbrek, üreter ve mesane taşı nedeniyle hastaların il merkezine veya başka merkezlere gitmek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, lazer cihazının alınmasıyla bu tür operasyonları Viranşehir’de yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

İlk operasyonda hastanın başarılı şekilde lazer yöntemiyle ameliyat edildiğini ve taşların tamamen temizlendiğini belirten Uğur, şunları söyledi:

“Hastamız Habib Hamcan (47) hasta polikliniğe şiddetli sol yan ağrısı ile başvurdu. Yurt dışında yaşayan, yaklaşık bir haftadır ağrılarının devam ettiği öğrenilen hastaya böbreğinde taş olduğu ve ameliyat olması gerektiği söylenmiş. Yapılan tetkiklerinde sol üreter taşı tespit edildi. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra hasta başarılı şekilde lazer yöntemi kullanılarak ameliyat edildi ve taşları tamamen temizlendi. Ameliyat sonrası bir gün gözetim altında tutulan hasta bugün taburculuğu yapılacak. Lazer cihazının hastanemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”.

BİHA 


YORUM EKLE