Urfalı Vekil, ‘Hocalı Katliamı’nı anlatacak

TBMM’de düzenlenecek olan ‘28. Yıl Dönümünde Karabağ Sorunu ve Hocalı Katliamı’ etkinliğine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı sunum yapacak.

Urfalı Vekil, ‘Hocalı Katliamı’nı anlatacak
banner1

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Hocalı Katliamı yıldönümü vesilesiyle Meclis’te “28. Yıl Dönümünde Karabağ Sorunu ve Hocalı Katliamı” etkinliği düzenleyecek. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un himayesinde Milletvekilleri ve yabancı diplomatlara yönelik olarak yapılacak etkinlik yarın saat 13.00’te TBMM Halkla İlişkiler Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Seminer öncesinde ise Azerbaycan Büyükelçiliği tarafından hazırlanan Yağlı Boya Resim Sergisi’nin açılışı yapılacak.
 


 

Ermeni Ordusu tarafından yapılan katliamın anlatılacağı programda AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı da bir sunum yapacak. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Vekil Özşavlı, “Yarın TBMM’de, TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop'un himayelerinde, Milletvekillerimize ve Meclis Başkanımızın değerli konuklarına daha önce yayınlanmamış belgelerle Hocalı Katliamı'nı anlatacağız” dedi.

Öte yandan Özşavlı’nın Ermeni meselesi konusunda çok sayıda araştırma ve tezinin olduğu bilinirken, Ermenice yazılan belgeleri okuma ve tercüme etme konusunda az sayıdaki akademisyenlerin başında geliyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99