Fatma Şahin, Şanlıurfa'ya geliyor

TBB tarafından Şanlıurfa'da düzenlenecek olan 'Kadın ve Tarih Kongresi'ne Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katılacak.

Fatma Şahin, Şanlıurfa'ya geliyor
banner2

Kadın ve Tarih Kongresi Şanlıurfa'da yapılacak.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından kadın yazar, sanatçı, filozof ve siyasetçileri yeniden keşfederek, tarihteki kadın bakış açısını incelemek, kadınların sesleri ve seçeneklerinin tarihi önemini anlamak ve ortaya koymak amacıyla düzenlenecek olan program 2-4 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Düzenlenecek olan programa Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yanı sıra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hatice Karahan, Dr. İmren Aykut, MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi Türkiye Direktörü Asya Varbanova, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkan Yardımcısı Barbara Toce, Prof. Dr. Aşkın Asan, BM Nüfus Fonu Toplumsal Cinsiyet Program Koordinatörü Meltem Ağduk, Yazar İpek Çalışlar, Yazar Nazife Şişman, İş Kadını Demet Sabancı Çetindoğan, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, Hukukçu Kezban Hatemi, Gazeteciler Pelin Çift, Başak Koç, Maria Ramo ve çok sayıda davetli katılacak. 

Şanlıurfa ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan programın açılış konuşmalarını Fatma Şahin ve Şanlıurfa Belediye Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yapacak.

TBB'nin sitesinde yer alan bilgilere göre, Kongreyle, arka planları ve niteliklerine bakılmaksızın insanlar arasında, kadınların tarihine ilişkin bir bilinç oluşturulacak ve kadınların tarihiyle ilgili bütün alanlarda araştırmaları teşvik edilecek. Kongrenin, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında düzenlenecak "Şanlıurfa’nın Kurtuluşunun 100. Yılında Uluslararası Kültür ve Tarih Festivali" etkinliklerine de katkı sağlaması bekleniyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99