Akçakaleli kadınlarla 'istihdam' toplantısı yapıldı

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, istihdama yönelik çalışmalar kapsamında İş Adamı Avi Alkaş’ı Akçakale’ye davet etti. Alkaş, “İstihdama yönelik neler yapılabilir” konusunda ilçedeki kadınlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Akçakaleli kadınlarla 'istihdam' toplantısı yapıldı
banner1

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen “İstihdama yönelik neler yapılabilir” konulu programa Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, İş Adamı Avi Alkaş, Eyyübiye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Tarkan Öztekin, İş İnsanı Sevda Karaali, Adıyaman Kahta Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş ve Akçakaleli kadınlar katıldı. Dünyaca ünlü birçok AVM'nin yapımında öncülük eden Avi Alkaş, Akçakale'de kadınların istihdamı konusunda gerekli yatırımların yapılacağı müjdesini verdi. Alkaş, sınırın sıfır noktasında olan kadınların bir an önce kendi ekonomik bağımsızlıklarını kazanarak kendilerine özgüven oluşturmaları için gerekli yatırımları yapacağını belirtti.
 

Alkaş, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın Başkanımın değerli ağırlamasıyla birlikte bugün Akçakale’de bulunmaktan ziyadesiyle mutlu oldum. İnşallah Türkiye geneli alışveriş merkezlerimizde buradaki bayanlar üretecekleri eserleri satarak ev ekonomisine katkı sağlamak için elimizden gelen yardımları yapacağız” dedi.
 


 

İSTİHDAMA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ise istihdama yönelik çalışmaların devam edeceğinin altını çizerek, “Akçakale’de ciddi yatırımlarımız var, inşallah yakın bir tarihte bunların hepsi işler hale gelecek ve insanların hayatını bir şekilde dokunacak fakat esas ciddi sorun işsizlik, istihdam ekmek, aş. Bunlarla ilgili sağ olsun Avi Bey, yatırımcı, bu işlerin de duayeni bir arkadaşımız. Gönlünü aklını ve aklını koydu, ben inanıyorum ki; Akçakale’de özellikle hanımlar babında çok ciddi yatımlar olacak. Herkesin evine bir ekmek bir huzur gelecek bu çalışmalarla inşallah” şeklinde konuştu.
 


 

Yalçınkaya, program sonrası İş Adamı Avi Alkaş’a plaket takdim etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99